Bearing: sleeve bearing; with flange; Øout: 12mm; Øint: 10mm; L: 5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WFM-1012-05
Tootja: igus
Tootja tootekood: WFM-1012-05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bearing: sleeve bearing; with flange; Øout: 12mm; Øint: 10mm; L: 5mm
| Operating temperature | -40...90°C |
| Colour | yellow |
| Material | iglidur® W300 |
| Version | with flange |
| Length | 5mm |
| Internal diameter | 10mm |
| Outside diameter | 12mm |
| Kind of Bearing | slide bearing |
| Flange diameter | 18mm |
| Mechanical elements features | lubricant-free |
| Shore hardness | 77 |
| Type of bearing | sleeve bearing |