Bearing: sleeve bearing; with flange; Øout: 14mm; Øint: 12mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WFM-1214-20
Tootja: igus
Tootja tootekood: WFM-1214-20
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bearing: sleeve bearing; with flange; Øout: 14mm; Øint: 12mm
| Operating temperature | -40...90°C |
| Colour | yellow |
| Material | iglidur® W300 |
| Version | with flange |
| Length | 20mm |
| Internal diameter | 12mm |
| Outside diameter | 14mm |
| Kind of Bearing | slide bearing |
| Flange diameter | 20mm |
| Mechanical elements features | lubricant-free |
| Shore hardness | 77 |
| Type of bearing | sleeve bearing |