Sensor: photoelectric; Range: 30mm; PNP; LIGHT-ON; Usup: 10÷30VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WFM30-40P311
Tootja: SICK
Tootja tootekood: WFM30-40P311
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 30mm; PNP; LIGHT-ON; Usup: 10÷30VDC
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -10...60°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 3 |
| Body material | aluminium, metal |
| Range | 30mm |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | photoelectric |
| Depth | 42mm |
| Connection | connector M8 |
| Operation mode | through-beam (with slot) |
| Switching frequency max | 4kHz |
| Operation modes | LIGHT-ON |