Relay: solid state; Ucntrl: 3÷32VDC; 10A; 48÷660VAC; Series: WGA0
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
WGA016D10
Tootja: COMUS
Tootja tootekood: WGA016D10
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 3÷32VDC; 10A; 48÷660VAC; Series: WGA0
| Max. operating current | 10A |
| Operating temperature | -20...80°C |
| Application | 3-phase reversible systems |
| Body dimensions | 107x73.2x27mm |
| Switched voltage | 48...660V AC |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | 3-phase, reversing |
| Type of relay | solid state |