Relay: solid state; Ucntrl: 3÷32VDC; Icntrl max: 25mA; 5A; 1÷100VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WGF8-100D05
Tootja: COMUS
Tootja tootekood: WGF8-100D05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 3÷32VDC; Icntrl max: 25mA; 5A; 1÷100VDC
| Mounting | THT |
| Max. operating current | 5A |
| Operating temperature | -20...80°C |
| On-state resistance | 150mΩ |
| Body dimensions | 43.2x25.9x10.2mm |
| Switched voltage | 1...100V DC |
| Relay variant | MOSFET |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 2ms |
| Release time | 100µs |
| Control current max. | 25mA |