Transport wheel; Ø: 100mm; W: 40mm; 250kg; cast iron; Intensive Use
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WHCV 1003 6151
Tootja: COLSON
Tootja tootekood: WHCV 1003 6151
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 100mm; W: 40mm; 250kg; cast iron; Intensive Use
| Operating temperature | -20...110°C |
| Material | cast iron |
| Panel cutout diameter | 15mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Force kg | 250kg |
| Wheel width | 40mm |
| Wheel diameter | 100mm |