Controller; for DIN rail mounting; IP20; -20÷50°C; photovoltaics
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WI-MEF-1-40
Tootja: F&F
Tootja tootekood: WI-MEF-1-40
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Controller; for DIN rail mounting; IP20; -20÷50°C; photovoltaics
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Current rating | 40A |
| Kit contents | controller |
| Electrical connection | screw terminals |
| Controlled parameter | 230V AC 50/60Hz |
| Type of counted signal | electric power |