Antenna; WiFi; 2dBi; vertical; Mounting: twist-on,vertical; 50Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WIFI-ANT040
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: WIFI-ANT040
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Antenna; WiFi; 2dBi; vertical; Mounting: twist-on,vertical; 50Ω
| Mounting | twist-on, vertical |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of connector | male, RP-SMA |
| Polarisation | vertical |
| Length | 26.2mm |
| Impedance | 50Ω |
| Diameter | 9.6mm |
| Frequency | 2.4...2.4835GHz |
| Type of communications modules accessories | antenna |
| Kind of antenna | WiFi |
| Antenna gain | 2dBi |