Antenna; WiFi; 2dBi; Mounting: for ribbon cable; 50Ω; male,SMA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WIFI-ANT063
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: WIFI-ANT063
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Antenna; WiFi; 2dBi; Mounting: for ribbon cable; 50Ω; male,SMA
| Mounting | for ribbon cable |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of connector | male, SMA |
| Impedance | 50Ω |
| Cable length | 3m |
| Frequency | 2.4...2.4835GHz |
| Type of communications modules accessories | antenna |
| Kind of antenna | WiFi |
| Antenna gain | 2dBi |
| Kind of wire | RG174 |
| Dimensions (a x b x c) | 115.6x21.7x5.8mm |