Antenna; WiFi; 3dBi; linear; Mounting: for ribbon cable; 50Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WIFI-ANT108
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: WIFI-ANT108
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Antenna; WiFi; 3dBi; linear; Mounting: for ribbon cable; 50Ω
| Mounting | for ribbon cable |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of connector | male, SMA |
| Polarisation | linear |
| Impedance | 50Ω |
| Cable length | 3m |
| Frequency | 2.4...2.4835GHz |
| Type of communications modules accessories | antenna |
| Kind of antenna | WiFi |
| Antenna gain | 3dBi |
| Dimensions (a x b x c) | 126x15.5x8.8mm |