Module: WiFi; IEEE 802.11b/g/n; SDIO,SPI; 54Mbps; 2.412÷2.427GHz
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
WINCS02ICT-V/ZZX
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: WINCS02ICT-V/ZZX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: WiFi; IEEE 802.11b/g/n; SDIO,SPI; 54Mbps; 2.412÷2.427GHz
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Case | VQFN48 |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | SDIO, SPI |
| Frequency | 2.412...2.427GHz |
| Communictions protocol | IEEE 802.11b/g/n |
| Receiver sensitivity | -97dBm |
| Transmitter output power | 19dBm |
| Transmission rate | 54Mbps |