ROCKER; SPST; Pos: 2; OFF-ON; 10A/250VAC; 10A/24VDC; green; 100mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WIP12BGN
Tootja:
Tootja tootekood: WIP12BGN
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; SPST; Pos: 2; OFF-ON; 10A/250VAC; 10A/24VDC; green; 100mΩ
| Operating temperature | -25...85°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Mounting hole diameter | Ø20mm |
| Body colour | black |
| Panel thickness | ≤ 3mm |
| Backlight colour | green |
| Illumination | neon lamp |
| Shape | round |
| Contacts configuration | SPST |
| DC contacts rating @R | 10A / 24V DC |
| AC contacts rating @R | 10A / 250V AC |
| Switching method | ON-OFF |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | round |
| Key button colour | green |
| Button marking | blank |