Module: controller; wireless,programmable; 2.7÷6.5VDC; USB; 3.2g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WIXEL
Tootja: POLOLU
Tootja tootekood: WIXEL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: controller; wireless,programmable; 2.7÷6.5VDC; USB; 3.2g
| Supply voltage | 2.7...6.5V DC |
| Number of inputs/outputs | 15 |
| Interface | USB |
| Kit contents | connectors, module |
| Microcontroller | CC2511F32 |
| Kind of module | programmable, wireless |
| Supply current | 30mA |
| Range | 15m |
| Transmission rate | 350kbps |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Number of PWM channels | 7 |
| Number of analog inputs | 6 |