Module: Ethernet; 3.3VDC; ARP,ICMP,IPv4,MAC,PPPoE,TCP,UDP; UART
Kordarv:
40.0
Minimum quantity:
40.0
Tootekood:
WIZ105SR
Tootja: WIZNET
Tootja tootekood: WIZ105SR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Ethernet; 3.3VDC; ARP,ICMP,IPv4,MAC,PPPoE,TCP,UDP; UART
| Supply voltage | 3.3V DC |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Contacts pitch | 2mm |
| Kind of connector | pin header, RJ45 |
| Interface | UART |
| Associated circuits | 8051, W5100 |
| Type of communications module | Ethernet |
| Communictions protocol | ARP, ICMP, IPv4, MAC, PPPoE, TCP, UDP |