Module: Ethernet; 3.3VDC; ARP,ICMP,IGMP,IPv4,MAC,TCP,UDP; UART
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WIZ107SR_TTL
Tootja: WIZNET
Tootja tootekood: WIZ107SR_TTL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Ethernet; 3.3VDC; ARP,ICMP,IGMP,IPv4,MAC,TCP,UDP; UART
| Supply voltage | 3.3V DC |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Kind of connector | pin header, RJ45 |
| Interface | UART |
| Associated circuits | W7100-S2E |
| Type of communications module | Ethernet |
| Communictions protocol | ARP, ICMP, IGMP, IPv4, MAC, TCP, UDP |