Module: Ethernet; 3.3VDC; UART x4; 2.54mm; PIN: 46(1x4,1x14,2x14)
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
40.0
Tootekood:
WIZ145SR
Tootja: WIZNET
Tootja tootekood: WIZ145SR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Ethernet; 3.3VDC; UART x4; 2.54mm; PIN: 46(1x4,1x14,2x14)
| Supply voltage | 3.3V DC |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Kind of connector | pin header, RJ45 magnetically shielded |
| Interface | UART x4 |
| Associated circuits | ARM Cortex M3, W5300 |
| Type of communications module | Ethernet |
| Communictions protocol | ARP, DHCP, DNS, ICMP, IGMP, IPv4, MAC, TCP, UDP |