Module: Ethernet; Comp: SP3232EBEY,W5500; uC: LPC11E36FHN33; RS232
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WIZ550S2E-232
Tootja: WIZNET
Tootja tootekood: WIZ550S2E-232
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Ethernet; Comp: SP3232EBEY,W5500; uC: LPC11E36FHN33; RS232
| Supply voltage | 3.3V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Kind of connector | D-Sub 9pin, RJ45, supply |
| Interface | RS232 |
| Components | SP3232EBEY, W5500 |
| Microcontroller | LPC11E36FHN33 |
| Type of communications module | Ethernet |
| Communictions protocol | ARP, ICMP, IGMP, IPv4, MAC, PPPoE, TCP, UDP |