Module: Ethernet; Comp: W5500; uC: LPC11E36FHN33; 3.3VDC; TTL
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WIZ550S2E
Tootja: WIZNET
Tootja tootekood: WIZ550S2E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Ethernet; Comp: W5500; uC: LPC11E36FHN33; 3.3VDC; TTL
| Supply voltage | 3.3V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Kind of connector | pin header, RJ45 |
| Interface | TTL |
| Components | W5500 |
| Microcontroller | LPC11E36FHN33 |
| Type of communications module | Ethernet |
| Communictions protocol | ARP, ICMP, IGMP, IPv4, MAC, PPPoE, TCP, UDP |