Enclosure: emergency; X:100mm; Y:100mm; Z:50mm; duroplast; IP54
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WKE-2-5X6
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Enclosure: emergency; X:100mm; Y:100mm; Z:50mm; duroplast; IP54
| Operating temperature | -25...40°C |
| IP rating | IP54 |
| Enclosure material | duroplast |
| Type of enclosure | emergency |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Dimension Y | 100mm |
| Body colour | red |
| Dimension X | 100mm |
| Dimension Z | 50mm |
| Kit contents | 5 terminals 6mm<sup>2</sup> |
| Cover colour | red |
| Mechanical impact resistance | IK05 |
| Enclosure series | WKE |