Limit switch; adjustable plunger, max length 141mm; NO + NC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WL-5107
Tootja: HIGHLY
Tootja tootekood: WL-5107
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Limit switch; adjustable plunger, max length 141mm; NO + NC
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP64 |
| Body material | metal |
| Body dimensions | 72.3x40x41.5mm |
| Switched voltage | ≤ 250V AC, ≤ 250V DC |
| Output configuration | NO + NC |
| Type of sensor | limit switch |
| Number of mounting holes | 4 |
| DC contacts rating @R | 400mA / 250V DC |
| AC contacts rating @R | 10A / 125V AC |
| Connection | M20 |
| Contact current max. | 10A |
| Kind of actuator | adjustable plunger, max length 141mm |