Sensor: photoelectric; Range: 10mm÷5.5m; PNP; DARK-ON,LIGHT-ON
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WL100-2P1439
Tootja: SICK
Tootja tootekood: WL100-2P1439
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 10mm÷5.5m; PNP; DARK-ON,LIGHT-ON
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 30mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | ABS, polycarbonate, POM |
| Body dimensions | 11x31x20mm |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | photoelectric |
| Sensors features | Reflector is provided with sensor. |
| Operation mode | retro-reflective |
| Switching frequency max | 1kHz |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |