Sensor: photoelectric; Range: 0÷4m; PNP/NPN; DARK-ON,LIGHT-ON
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WL11G-2B2531
Tootja: SICK
Tootja tootekood: WL11G-2B2531
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 0÷4m; PNP/NPN; DARK-ON,LIGHT-ON
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -30...60°C |
| IP rating | IP66, IP67, IP69K |
| Number of pins | 5 |
| Body material | ABS |
| Body dimensions | 15.6x48.5x42mm |
| Range | 0...4m |
| Output configuration | PNP/NPN |
| Type of sensor | photoelectric |
| Connection | connector M12 |
| Operation mode | retro-reflective |
| Switching frequency max | 1.5kHz |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |