Sensor: laser; Range: 0÷18m; PNP/NPN; DARK-ON,LIGHT-ON; 100mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WL12L-2B530
Tootja: SICK
Tootja tootekood: WL12L-2B530
Spetsifikatsioon tootele Sensor: laser; Range: 0÷18m; PNP/NPN; DARK-ON,LIGHT-ON; 100mA
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 5 |
| Body material | zinc die-cast |
| Body dimensions | 15x49x41.5mm |
| Range | 0...18m |
| Output configuration | PNP/NPN |
| Type of sensor | laser |
| Sensors features | laser red 650nm, Reflector must be ordered separately., sensitivity adjustable |
| Connection | connector M12 |
| Operation mode | retro-reflective |
| Switching frequency max | 2.5kHz |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |