Sensor:photoelectric;Range:0.016.5m;PNP;DARK-ON,LIGHT-ON
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WL160-F340
Tootja:
Tootja tootekood:
Spetsifikatsioon tootele Sensor:photoelectric;Range:0.016.5m;PNP;DARK-ON,LIGHT-ON
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 3 |
| Body material | PBT |
| Body dimensions | 11x23x38mm |
| Range | 10mm...6.5m |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | photoelectric |
| Sensors features | reflector P250 |
| Connection | connector M8 |
| Operation mode | retro-reflective |
| Switching frequency max | 1kHz |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |