Sensor: photoelectric; Range: 0÷7m; PNP; DARK-ON,LIGHT-ON; 100mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WL18-3P130
Tootja: SICK
Tootja tootekood: WL18-3P130
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 0÷7m; PNP; DARK-ON,LIGHT-ON; 100mA
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -40...60°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | ABS |
| Body dimensions | 17.6x75.5x33.5mm |
| Range | 0...7m |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | photoelectric |
| Operation mode | retro-reflective |
| Switching frequency max | 1kHz |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |