Capacitor: electrolytic; low impedance; THT; 10uF; 50VDC; Ø5x11mm
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
WL1H106M05011BB
Tootja: SAMWHA
Tootja tootekood: WL1H106M05011BB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; low impedance; THT; 10uF; 50VDC; Ø5x11mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 50V DC |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Terminal pitch | 2mm |
| Height | 11mm |
| Impedance | 1.4Ω |
| Body dimensions | Ø5x11mm |
| Diameter | 5mm |
| Capacitance | 10µF |
| Nominal life | 2000h |
| Kind of capacitor | low ESR |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Capacitor height tolerance | 1.5mm |