Capacitor: electrolytic; low impedance; THT; 100uF; 50VDC; ±20%
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
WL1H107M0811MBB
Tootja: SAMWHA
Tootja tootekood: WL1H107M0811MBB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; low impedance; THT; 100uF; 50VDC; ±20%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 50V DC |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Terminal pitch | 3.5mm |
| Height | 11.5mm |
| Impedance | 240mΩ |
| Body dimensions | Ø8x11.5mm |
| Diameter | 8mm |
| Capacitance | 100µF |
| Nominal life | 3000h |
| Kind of capacitor | low ESR |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Capacitor height tolerance | 1.5mm |