Capacitor: electrolytic; low impedance; THT; 1000uF; 50VDC; ±20%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WL1H108M16025BB
Tootja: SAMWHA
Tootja tootekood: WL1H108M16025BB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; low impedance; THT; 1000uF; 50VDC; ±20%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 50V DC |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 25mm |
| Impedance | 43mΩ |
| Body dimensions | Ø16x25mm |
| Diameter | 16mm |
| Capacitance | 1mF |
| Nominal life | 5000h |
| Kind of capacitor | low ESR |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Capacitor height tolerance | 2mm |