Capacitor: electrolytic; low impedance; THT; 330uF; 35VDC; ±20%
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
WL1V337M10016BB
Tootja: SAMWHA
Tootja tootekood: WL1V337M10016BB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; low impedance; THT; 330uF; 35VDC; ±20%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 35V DC |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Terminal pitch | 5mm |
| Height | 16mm |
| Impedance | 80mΩ |
| Body dimensions | Ø10x16mm |
| Diameter | 10mm |
| Capacitance | 330µF |
| Nominal life | 5000h |
| Kind of capacitor | low ESR |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Capacitor height tolerance | 2mm |