Sensor: photoelectric; Range: 0.01÷9.5m; PNP; DARK-ON,LIGHT-ON
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WL260-F470
Tootja: SICK
Tootja tootekood: WL260-F470
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 0.01÷9.5m; PNP; DARK-ON,LIGHT-ON
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | ABS |
| Body dimensions | 25x78x63mm |
| Range | 10mm...9.5m |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | photoelectric |
| Sensors features | reflector P250 |
| Connection | connector M12 |
| Operation mode | retro-reflective |
| Switching frequency max | 333Hz |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |