Sensor: photoelectric; Range: 0.01÷10m; SPDT; LIGHT-ON; Mat: ABS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WL260-R270
Tootja: SICK
Tootja tootekood: WL260-R270
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 0.01÷10m; SPDT; LIGHT-ON; Mat: ABS
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | ABS |
| Body dimensions | 25x78x63mm |
| Range | 10mm...10m |
| Output configuration | SPDT |
| Type of sensor | photoelectric |
| Sensors features | reflector PL20A, time delay |
| Operation mode | retro-reflective |
| Switching frequency max | 25Hz |
| Operation modes | LIGHT-ON |