Sensor: photoelectric; Range: 0.01÷4.5m; PNP; DARK-ON; 100mA; PIN: 3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WL4-3F2130
Tootja: SICK
Tootja tootekood: WL4-3F2130
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 0.01÷4.5m; PNP; DARK-ON; 100mA; PIN: 3
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -40...60°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 3 |
| Body material | ABS |
| Body dimensions | 16x39.5x12mm |
| Range | 10mm...4.5m |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | photoelectric |
| Connection | connector M8 |
| Operation mode | diffuse-reflective |
| Switching frequency max | 1kHz |
| Operation modes | DARK-ON |