Photoelectric Sensor, W8G Series, Retroreflective, 3 m, PNP, 10 V to 30 V, Connector
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WL8G-P2231
Tootja: SICK
Tootja tootekood: WL8G-P2231
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Photoelectric Sensor, W8G Series, Retroreflective, 3 m, PNP, 10 V to 30 V, Connector
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | ABS |
| Body dimensions | 11x31x20mm |
| Range | 0...3m |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | photoelectric |
| Sensors features | detect transparent objects |
| Connection | connector M8 |
| Operation mode | diffuse-reflective |
| Switching frequency max | 1kHz |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |