Sensor: photoelectric; Range: 0÷2m; PNP; DARK-ON,LIGHT-ON; 30mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WL9LG-3P2232
Tootja: SICK
Tootja tootekood: WL9LG-3P2232
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 0÷2m; PNP; DARK-ON,LIGHT-ON; 30mA
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 30mA |
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP66, IP67, IP69K |
| Number of pins | 4 |
| Range | 0...2m |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | photoelectric |
| Sensors features | Reflector must be ordered separately. |
| Connection | connector M8 |
| Operation mode | retro-reflective |
| Switching frequency max | 1kHz |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |