Microswitch SNAP ACTION; SPST-NC; ON-(OFF); Pos: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WLKS
Tootja:
Tootja tootekood: WLKS
Spetsifikatsioon tootele Microswitch SNAP ACTION; SPST-NC; ON-(OFF); Pos: 2
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Panel cutout diameter | 8mm |
| Overall length | 68mm |
| Thread length | 31mm |
| Contacts configuration | SPST-NC |
| Switching method | ON-(OFF) |
| Stable positions number | 1 |