Limit switch; spring, total length 107mm; DPDB; 10A; max.500VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WLNJ-Y-N
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: WLNJ-Y-N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Limit switch; spring, total length 107mm; DPDB; 10A; max.500VAC
| Operating temperature | -10...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | metal |
| Switched voltage | ≤ 250V DC, ≤ 500V AC |
| Type of sensor | limit switch |
| Number of mounting holes | 4 |
| DC contacts rating @R | 6A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 10A / 250V AC |
| Connection | M20 |
| Contact current max. | 10A |