Transistor: P-MOSFET; unipolar; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM01P41M
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM01P41M
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -12V |
| Drain current | -4.1A |
| Pulsed drain current | 15A |
| Power dissipation | 1.4W |
| On-state resistance | 90mΩ |
| Gate charge | 11.6nC |