Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; DFN2030-6; common drain
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM02DN080C
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM02DN080C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; DFN2030-6; common drain
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | common drain |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 8A |
| Power dissipation | 1.56W |
| On-state resistance | 15.5mΩ |
| Gate charge | 11nC |