Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; SOT563
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM02DN08T
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM02DN08T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; SOT563
| Mounting | SMD |
| Case | SOT563 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 800mA |
| Pulsed drain current | 3A |
| Power dissipation | 270mW |
| On-state resistance | 250mΩ |
| Gate charge | 1.1nC |