Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; DFN3030-8; common drain
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM02DN560Q
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM02DN560Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; DFN3030-8; common drain
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | common drain |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 56A |
| Pulsed drain current | 100A |
| Power dissipation | 31W |
| On-state resistance | 5.4mΩ |