Transistor: N-MOSFET; unipolar; SOT323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM02N08G
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM02N08G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; SOT323
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 750mA |
| Pulsed drain current | 3A |
| Power dissipation | 200mW |
| On-state resistance | 450mΩ |