Transistor: N-MOSFET; unipolar; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM02N25M
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM02N25M
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 2.5A |
| Pulsed drain current | 10A |
| Power dissipation | 450mW |
| On-state resistance | 70mΩ |