Transistor: P-MOSFET; unipolar; SOT323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM02P20G
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM02P20G
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; SOT323
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -20V |
| Drain current | -2A |
| Pulsed drain current | -8A |
| Power dissipation | 250mW |
| On-state resistance | 65mΩ |