Transistor: P-MOSFET; unipolar; -20V; -3A; Idm: -12A; 1W; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM02P30M
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM02P30M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -20V; -3A; Idm: -12A; 1W; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -20V |
| Drain current | -3A |
| Pulsed drain current | -12A |
| Power dissipation | 1W |
| On-state resistance | 90mΩ |
| Gate charge | 3.3nC |