Transistor: P-MOSFET; unipolar; SOT23-6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM02P40M3
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM02P40M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; SOT23-6
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-6 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | -20V |
| Drain current | -4A |
| Pulsed drain current | -16A |
| Power dissipation | 1.8W |
| On-state resistance | 48mΩ |