Transistor: P-MOSFET x2; unipolar; SOP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM03DP50A
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM03DP50A
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET x2; unipolar; SOP8
| Mounting | SMD |
| Case | SOP8 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -5A |
| Pulsed drain current | -20A |
| Power dissipation | 2.3W |
| On-state resistance | 48mΩ |
| Gate charge | 11nC |