Transistor: N-MOSFET; unipolar; SOT323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM03N01G
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM03N01G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; SOT323
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 100mA |
| Power dissipation | 350mW |
| On-state resistance | 2.5Ω |