Transistor: N-MOSFET; unipolar; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM03N32M
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM03N32M
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 3.2A |
| Pulsed drain current | 13A |
| Power dissipation | 1.1W |
| On-state resistance | 35mΩ |
| Gate charge | 5.2nC |