Transistor: N-MOSFET; unipolar; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM03N58M2
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM03N58M2
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 5.8A |
| Pulsed drain current | 22A |
| Power dissipation | 1.5W |
| On-state resistance | 24mΩ |
| Gate charge | 12.7nC |