Transistor: P-MOSFET; unipolar; DFN2020-6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
WM03P115R
Tootja: WAYON
Tootja tootekood: WM03P115R
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; DFN2020-6
| Mounting | SMD |
| Case | DFN2020-6 |
| Kind of package | tape, reel |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -11.5A |
| Power dissipation | 3.5W |
| On-state resistance | 18mΩ |
| Gate charge | 18nC |